Aktualno_logo

Dobar početak za predstavnike AK Sloboda Varaždin

Ovog je vikenda u Rumunjskoj započelo atletsko seniorsko Prvenstvo Balkana, a predstavnici AK Sloboda Varaždin su već prvog dana osvojili četiri medalje: jedno zlato, dva srebra i jednu broncu.

Uz osvojene medalje postavljeni su i novi osobni rekordi. Najuspješniji je bio Dino Bošnjak koji je na utrci od 5 kilometara pretrčao za 13:50,86 te osvojio zlatnu medalju. Marino Bloudek i Stjepan Jan Cik osvojili su druga mjesta u svojim disciplinama. Bloudek je 1500 metara pretrčao za 3:42, dok je Jan Cik 400 metara s preponama pretrčao za 51,06 sekundi. Filip Pravdica je osvojio brončanu medalju u skoku u dalj preskočivši 8 metara te postao prvi hrvatski atletičar kojem je to uspjelo.

Klara Koščak nije uspjela osvojiti medalju, ali je postavila novi juniorski rekord Hrvatske na 400 metara. Utrku od 400 metara Klara je pretrčala za 58,21 sekundi. Lara Juriša je također osvojila četvrto mjesto u disciplini skok s motkom. Osobni rekord od 4,05 metara koji je ujedno i drugi najbolji rezultat svih vremena u Hrvatskoj.

Atletsko Europsko prvenstvo
Nakon što je ranije, unatoč svim očekivanjima, postavila novi rekord u skoku u vis
05/07/2022
Kraj priprema na Kupresu
U posljednjoj pripremnoj utakmici na Kupresu, momčad Varaždina odigrala je 1:1 s bosansko-hercegovačkim premijerligašom