Aktualno_logo

Gotovo je, Varaždin je prvoligaš!

U pravoj slavljeničkoj atmosferi Varaždin je na domaćem terenu pred pet i pol tisuća gledatelja pobijedio Dugopolje 2:1 i tako se vratio u prvoligaško društvo nakon samo godinu dana.

Gledali smo jednu pravu, nogometnu utakmicu s pregršt prilika. Nisu Varaždinci napali od samog početka, vidjela se da je prisutna nervoza, što je i razumljivo s obzirom na važnost same utakmice. Najraspoloženiji je bio Teklić, koji je ujedno bio i najbolji pojedinac na terenu sve do 62. minute kada je napustio igru zbog ozljede. Dijelio je Teklić lopte, onako Modrićevski, gurao suigrače u prilike, međutim nije upisao ni jednu asistenciju zbog promašaja suigrača. Najviše prilika imao je Fran Brodić koji je promašio tri čista „zicera“, ali se naposlijetku uspio upisati u strijelce.

Do prvog pogotka čekali smo petnaest minuta kada je Urata topovskim udarcem s nekih 20 metara pospremio loptu neobranjivo u mrežu. Tim pogotkom razbijena je psihološka barijera s kojom su Varaždinci ušli u utakmicu i to im je dalo vjetar u leđa. Nakon tog pogotka krenuli su domaćini u „juriš“ traživši i drugi pogodak, ali nisu uspjeli zabiti i rezultat se do kraja poluvremena nije mijenjao.

Drugo poluvrijeme nastavilo se u istom ritmu. Brodić se odmah u 46. minuti našao u prilici da poveća vodstvo, ali pucao je ravno u vratara gostiju. Imalo je Dugopolje svojih šansi, međutim ništa što bi ugrozilo vratara Varaždina Karla Sentića. I onda u 55. minuti 2:0. Slobodan udarac s desne strane izveo je Postonjski, a u velikoj gužvi najbolje se snašao Brodić i tako se iskupio za sve promašene prilike.

Činilo se da će Varaždin ovo privesti kraju bez većih problema ili čak zabiti još koji pogodak, a onda šok. Pogriješio je Urata na svojoj polovici, poskliznuo se i gurnuo Čubelića u  priliku koji bez većih poteškoća zabija za 2:1. Uvukla se nervoza u redove Varaždina nakon tog pogotka. Još je igru morao napustiti Teklić pa više nije bilo ni previše kreativnih rješenja prema naprijed. No, izdržali su Varaždinci i taj pritisak te tako pokazali da su zasluženo osvojili ligu i vratili se u najelitniji rang hrvatskoga nogometa.

U sljedećem, posljednjem kolu, 28. svibnja, Varaždin će u goste Dubravi. Utakmica koja sada više neće ni biti od velike važnosti, pa se može očekivati da će trener Varaždina Mario Kovačević izvesti izmiješani sastav.

Neće Varaždinci dugo slaviti, jer već 16. srpnja počinje 1. HNL. Treba sada dobro proanalizirati, što je bilo dobro, a što nije bilo dobro tijekom sezone i što je sve potrebno učiniti da bi se osigurao ostanak u Prvoj ligi. Liga 10, koja se igra u tom sistemu već nekoliko sezona je neusporedivo jača od Druge lige i Varaždinci će trebati sigurno nekoliko novih pojačanja. No novac je  taj koji sve „diktira“.

Atletsko Europsko prvenstvo
Nakon što je ranije, unatoč svim očekivanjima, postavila novi rekord u skoku u vis
05/07/2022
Kraj priprema na Kupresu
U posljednjoj pripremnoj utakmici na Kupresu, momčad Varaždina odigrala je 1:1 s bosansko-hercegovačkim premijerligašom