Aktualno_logo

Rudeš ponizio Varaždin i ostavio prvenstvo neizvjesnim do samog kraja

U derbiju 26. kola 2 Hrvatske nogometne lige Varaždin je izgubio u Zagrebu od Rudeša 3:0.

Prvo poluvrijeme bilo je igrom jako siromašno, gdje nam dvije vodeće momčadi lige nisu prezentirale
očekivani nogomet. Rudeš je od prve minute preuzeo inicijativu i ušao puno agresivnije od Varaždina
koji je izgledao preplašeno i nije nikako uspijevao uspostaviti igru. Na prvu pravu priliku čekali smo
sve do 42. minute kada je nakon kornera Rudeša Bašić pucao glavom a Teklić odbio loptu sa same gol
linije. U 45. minuti u prilici se našao napadač Rudeša Sekulić nakon ubačene lopte s lijeve strane,
međutim puca pored gola i na odmor se odlazi s rezultatom 0:0. Drugo poluvrijeme donijelo puno
zanimljiviji nogomet, gdje su prvu priliku stvorili baš Varaždinci. U 57. minuti Postonjski izvodi
slobodan udarac, a vratar Rudeša, Mustapić boksa loptu i otklanja opasnost. U trenucima kada je
Varaždin počeo preuzimati inicijativu i sve više imao loptu u svojim nogama, Rudeš dolazi do vodstva.
U 60. minuti nakon centaršuta Boršića s lijeve strane, lopta dolazi do Pavleka koji potpuno neometan
glavom posprema loptu u mrežu pored nemoćnog Sentića. Nakon toga Varaždin je pokušavao
poravnat rezultati, uglavnom preko Postonjskog i preko prekida. U 76. minuti nakon jednog odbijanca
Urata puca sa 16 metara ali Mustapić to lako hvata. Odmah u istoj minuti nakon ispucane lopte na
Varaždinsku polovicu Bagadur neshvatljivo griješi i predaje loptu Sekuliću koji izlazi sam na Sentića te
bez većih poteškoća povećava vodstvo na 2:0. Igra Varaždinaca se nakon toga potpuno raspala, ako
su ju do tog trenutka uopće i imali. U 83. minuti visoko postavljena varaždinska obrana potpuno
zaboravlja na Latkovića koji nakon, ponovno jedne duge lopte s Rudešove polovice izlazi sam na
Sentića i prekrasnim lobom stavlja točku na i. Do kraja susreta Varaždin nije uspio stvoriti niti jednu
konkretnu priliku kojom bi ugrozili gol vratara Rudeša.

Varaždin je cijelu utakmicu izgledao pasivno, potpuno bezopasno i bezidejno. Izgledalo je kao da su
došli odigrati na nulu. To im se na kraju i osvetilo jer ih je Rudeš deklasirao u drugom poluvremenu.
Međutim, treba naglasiti da se Varaždin unatoč visokom porazu i dalje nalazi na prvom mjestu prvenstvene ljestvice sa dva boda više od Rudeša. Do kraja su ostala još četiri kola, dakle 12 bodova
je još u igri i Varaždin ima sve u svojim rukama. U sljedećem kolu Varaždin dočekuje Jarun, a Rudeš će