Aktualno_logo

Tonio Teklić strijelac u pobjedi Hrvatske U23 protiv Katara

U sklopu priprema za Svjetsko nogometno prvenstvo, reprezentacija Katara odigrala je pripremnu utakmicu s izmišljenom Hrvatskom U23. Momčad koja je formirana u svega nekoliko dana, najjačem je sastavu Katara nanijela težak poraz. Utakmica je odigrana u austrijskom Weiner Nuestadtu gdje je Hrvatska pobijedila 3:0.

Jedan od strijelaca bio je i igrač Varaždina Tonio Teklić, koji je zatresao mrežu u 14. minuti iz jedanaesterca. Za Hrvatsku su još zabijali Josip Mitrović (16′) i Sandro Kulenović (87′). Jozo Stanić igrao je od prve minute, a zamijenio ga je Luka Jelenić u 86. minuti. Ovo je inače prvi poraza reprezentacije Katara nakon 11 utakmica.

Svjetsko prvenstvo započinje 20. studenog, a otvaraju ga domaćin Katar i Ekvador. U toj skupini se nalaze još reprezentacija Senegala i Nizozemske. Hrvatska će igrati u skupini F s Marokom, Kanadom i Belgijom.