Aktualno_logo
ADORA_PRO_bijela

Brigu prepustite nama

Varaždin korak bliže naslovu

U 28. kolu 2. HNL Varaždin je u gostima pobijedio Sesvete rezultatom 3:2 i pobjegao Rudešu na velika četiri boda prednosti dva kola prije kraja prvenstva.

U utakmici velikog uloga za obje momčadi, s puno prekida i grube igre, Varaždinci su ipak bili koncentriraniji i pokazali taj pobjednički gard. U prvom poluvremenu nije bilo osobite kvalitete, s obzirom na prisutnu nervozu, ali bilo je zanimljivo. Počelo je dobro za domaćina kada je u 11. minuti Karabatić skrivio jedanaesterac, a Lazar Vujanić zabio za 1:0. Nije to vodstvo dugo trajalo, jer samo dvije minute kasnije Leon Belcar vraća stvari na početak i izjednačuje na 1:1. Do 36. minute nije se događalo ništa spektakularno a onda je Varaždin ponovo pokazao da je najopasniji iz prekida. Nakon jedne dobro ubačene lopte Postonjskoga na drugu vratnicu, Karabatić spušta glavom za Senića, a ovaj bez problema posprema loptu i Varaždin vodi 2:1. Do kraja poluvremena Sesvete su ostale s igračem manje kada je Domagoj Muić dobio drugi žuti karton.

U drugom poluvremenu vidjeli smo još dva gola. Najprije je Varaždin povećao vodstvo preko Brodića u 61. minuti i to baš u trenucima kada su Sesvete počele preuzimati inicijativu. Izgledalo je kao  da će gosti mirno privesti utakmicu kraju, međutim domaćin, iako  s igračem manje, uspijeva smanjiti rezultat. U 64. minuti jedna duga lopta dolazi do Stojanovića koji prekrasnim volejom zabija za 3:2. Ipak, vidjela se veća razlika u kvaliteti kao i igrač manje kod Sesveta te je Varaždin bez problema zadržao vodstvo.

Rudeš je u ranijem terminu u Kustošiji odigrao 1:1 s Jarunom, što je Varaždincima daje priliku da naslov proslave već u sljedećem kolu i to pred domaćom publikom. Varaždin će 22. svibnja, od 17 sati na svojem stadionu ugostiti Dugopolje i nadamo se, pobjedom, proslaviti ulazak u najelitniji rang hrvatskog nogometa. Rudeš će dan ranije odigrati utakmicu sa Sesvetama kod kuće.

Bilo je teško, sparno vrijeme, ulog je bio velik, zato je igra bila rastrgana, ali pokazali smo da smo bolja momčad i zasluženo pobijedili. Sve smo bliže Prvoj ligi, cijelu godinu za ovo živimo i radimo, dečki su dali sve od sebe i presretni su da mogu Varaždin vratiti u Prvu ligu. Međutim, nije još gotovo, imamo još dvije utakmice, potrebna nam je jedna pobjeda i zato pozivam naše navijače da nas podrže protiv Dugopolja i da svi zajedno proslavimo naslov – rekao je trener Varaždina Mario Kovačević.

PROGNOZA
Promjenjivo oblačno uz sunčana razdoblja, a mjestimice malo kiše može pasti uglavnom u prvom