Aktualno_logo

Varaždinu veliki bod protiv Dinama!

Na proslavi 27. obljetnice Oluje, oslobođenja grada Knina, Varaždin i Dinamo su pred oko 7 i pol tisuća gledatelja otvorili četvrto kolo SuperSport HNL. Završilo je podjelom bodova, 1:1. Strijelci su bili Špikić za goste i Šego za domaćina.

Prvo Hajduk, a onda Dinamo. Dvije domaće utakmice za redom, dva nogometna praznika i puni stadion. Barokni grad je stvarno mogao uživati u atraktivnom prvoligaškom nogometu. Protiv Splićana su pružili puno bolju partiju nego protiv zagrebačkog Dinama, ali uzeli su Zagrepčanima veliki bod.

Nije Ante Čačić puno mijenjao u sastavu zagrebačke momčadi. Od utakmice iz Razgrada protiv bugarskog Ludogoreca nije bilo Ademija, Ristovskog, Baturine i Drmića u prvih jedanaest. Umjesto njih započeli su Petković, Moharrami, Bočkaj i Špikić. Varaždin je istrčao u istom sastavu kao i protiv Hajduka.

Ušli su Varaždinci odlučno u utakmicu, bez previše respekta, nisu se uplašili i preuzeli su inicijativu na početku utakmice. Stvorili su nekoliko prilika, ali ništa što bi ugrozilo vrata Livakovića. No, kako je utakmica odmicala tako je kvaliteta hrvatskog prvaka dolazila do izražaja. Pleli su mrežu i do pogotka su došli u najgorem mogućem trenutku za domaćina, pred sam kraj prvog poluvremena. U 46. minuti Šutalo je oduzeo jednu loptu Brodiću na sredini terena, proslijedio do Bočkaja koji centaršutom pronalazi Špikića na drugoj vratnici, a ovaj bez problema glavom posprema loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu trener Varaždina Mario Kovačević radi dvije promjene. Ostavlja na klupi Pecu i Brodića, a uvodi Kolarića i Šegu. Pokazalo se to dobrom taktičkom odlukom. Dinamo se opustio, a domaćin je krenuo po izjednačenje. Dobru igru okrunili su i pogotkom u 63. minuti kada je Šego maestralno pogodio drugi kut Livakovićeva gola nakon dodavanja Herrere. Nakon toga i jedni i drugi su imali nekoliko prilika da odvedu rezultat u svoju korist, ali nisu uspjeli u toj namjeri.

Varaždin je ponovno pokazao zube, nisu odustali nakon primljenog pogotka i ono malo sreće što im je nedostajalo u utakmici protiv Hajduka, ovdje im se vratilo. Puno bolje su odigrali drugo poluvrijeme od Dinama i zasluženo su došli do izjednačenja. Trener Varaždina Mario Kovačević sigurno može jako puno toga pozitivnog izvući iz ovog susreta. Šego je opravdao povjerenje i za očekivati je da će Brodića uskoro izgurati iz prvih jedanaest.

Sljedeće, 5. kolo Varaždin odlazi u goste Osijeku. Utakmica je na rasporedu u nedjelju, 14. kolovoza u Gradskom vrtu.

U Varaždinu, u zagrebačkoj ulici kod mosta preko rijeke plitvice došlo je do prometne