Aktualno_logo

Završilo atletsko seniorsko prvenstvo Balkana

Drugog dana atletskog seniorskog prvenstva Balkana u Rumunjskoj, hrvatski su predstavnici osvojili još pet medalja: četiri srebrne i jednu brončanu medalju.

Dino Bošnjak koji je prvo osvojio zlato na 5000 metara, svojoj je kolekciji pridodao i srebro na 3000 metara uz rezultat od 8:13,69. Bruno Belčić je također osvojio srebro na utrci od 3000 metara sa zaprekama uz rezultat od 8:57,03, što je ujedno i njegov osobni rekord. Ivan Horvat je u skoku s motkom preskočio 5,30 metara i osvojio drugo mjesto, dok su Klara Koščak, Nina Vuković, Ida Šimunčić i Veronika Drljačić u ženskoj štafeti u utrci 4×400 metara uz rezultat 3:39,83 također osvojili srebrnu medalju.

Lukas Cik je osvojio treće mjesto u utrci 110 metara s preponama uz rezultat od 14,36 sekundi.

Može se reći da je nastup Hrvatske atletske reprezentacije bio vrlo uspješan. Ukupno su osvojili devet medalja, od čega je jedna zlatna, šest srebrnih i dvije brončane.

Atletsko Europsko prvenstvo
Nakon što je ranije, unatoč svim očekivanjima, postavila novi rekord u skoku u vis
05/07/2022
Kraj priprema na Kupresu
U posljednjoj pripremnoj utakmici na Kupresu, momčad Varaždina odigrala je 1:1 s bosansko-hercegovačkim premijerligašom